Akce školy 2013-2014

* Drakiáda: Tradičně se v listopadu konala i drakiáda. Počasí nám moc nepřálo, ale pár draků přece jen vzlétlo. Každý, kdo se snažil dostat draka do vzduchu, si odnesl diplom a malou odměnu. Svým dětem vydatně pomáhali rodiče.

* Sporty: Naši žáci rádi sportují. Účastní se sportovních akcí na školách v okolí. V Turnově se nedávno zúčastnili závodu v netradičních disciplínách, v Příšovicích. hráli vybíjenou. Na naší škole proběhl již 9. ročník Svatomartinského turnaje v sálové kopané. O pohár si zahrálo 6 týmů ze 4 škol. Z Radostína přijely 2 týmy, z Příšovic a Kobyl po jednom a naše škola vyslala 2 týmy. Zmiňovaný pohár si odvezli fotbalisté z Radostína, naši hráči obsadili 4. a 6. místo.

* Divizna Liberec: 31.10.jsme se vypravili do ekologického centra Divizna v Liberci. Děti se zúčastnily naučného programu Voda čaruje .Získaly zde nové informace o vodě na naší planetě.

* Noc ve škole: Po návratu odstartovala již tradiční akce Noc ve škole. Nejdříve jsme se vydali s lampiony na dušičkově vyzdobený hřbitov. Po večeři některé děti odešly domů, ale většina už se těšila na stezku odvahy. Po napínavém zážitku na děti ve škole čekalo sladké překvapení v podobě mufinů od paní kuchařky . Nechyběla ani diskotéka,tentokrát v podobě pyžamové párty. Ráno 1.11. po snídani a úklidu tříd po nočním spaní na děti čekaly tvůrčí a výtvarné dílny. Po oba dva dny děti za všechny své aktivity získávaly razítka do svých hracích karet. Za ně si na závěr mohly vybrat drobné odměny.

* Bezpečnost: 16.10.přijela za dětmi zástupkyně ze záchranné služby v Liberci a v průběhu dvou hodin upozorňovala děti na situace, při kterých na ně číhá nebezpečí úrazu, nebo dokonce i nebezpečí smrti. Nakonec jim ukázala výbavu záchranářského kufříku.

* Dopravní hřiště: 11.10.byli žáci 4. ročníku na dopravním hřišti v Turnově, kde si v praxi vyzkoušeli své dovednosti při jízdě na kole. Ověřili si také úroveň svých znalostí dopravních předpisů, které budou potřebovat při jízdě na kole ve skutečném provozu.

* Výstava ovoce a zeleniny: V týdnu od 7. 10. do 11. 10. byla na chodbě naší školy k shlédnutí výstava ovoce a zeleniny. Děti, ale i další zájemci si mohli prohlédnout nejen běžné druhy ovoce i zeleniny, ale také druhy, které nejsou obvyklé.

* Běh naděje: 16.9. 2013 se v Pěnčíně na hřišti pořádala již tradiční nadační akce „Běh naděje“. Účastníci se mohli od 14 hod. 45 min zapsat a běh odstartoval v 15 hod. 30 min. Letošního ročníku se zúčastnilo kolem 70 běžců. Akce zúčastnili nejen žáci, učitelé a občané z Pěnčína, ale řady běžců posílili i učitelé a někteří žáci ze ZŠ v Kobylech. Výtěžek z této akce byl zaslán nadaci LEVITY a bude použit pro výzkum léků proti rakovině.

* Jičín - město pohádky: 12. 9. 2013.odjely děti ZŠ na akci pohádkový Jičín. Na cestě mezi pohádky jsme navštívili také jičínské profesionální hasiče, kteří měli den otevřených dveří. Dětí se ujal jeden z hasičů a představil jim techniku používanou při požárech, povodních ale i při záchraně lidí při haváriích. Děti si prohlédli i tyč, po které se hasiči spouštějí při zásazích. I p. učitelka Vocelová si tento sjezd po tyči vyzkoušela. Děti se podívaly i na modely různých aut, autíček a hasičské techniky. Poté jsme odešli do středu Jičína, kde probíhaly různé soutěže, programy a kde si děti mohly i něco zakoupit.