Základní škola Mateřská škola Školní družina Akce školy Školáček Fotogalerie Kontakt

Akce školy 2015-2016

ATLETIKA: Během května a začátkem června proběhla tři kola lehkoatletických závodů Trojboj všestrannosti s Adamem na turnovském stadionu. Z okresního kola do krajského postoupila žákyně 1. třídy Veronika Kreysová. Blahopřejeme.

DEN DĚTÍ: Tento den přišly děti do školy převlečeny za skřítky a vyfotografovaly se do celostátní soutěže, jejíž součástí byla i výroba skřítků. Poté na zahradě MŠ soutěžily v třídění druhotných surovin a navázaly tak na představení o ekologii.

MUZEUM MLADÁ BOLESLAV: Minulý týden se mladší žáci ZŠ vypravili do Muzea Škoda Mladá Boleslav. Mohli zde vidět exponáty za celou 120– ti letou historii firmy. Od prvních aut s dřevěnými koly až po nejmodernější vozy. Nechyběly ani výrobky původní firmy Laurin a Klement – kola a motokola. Poté jsme navštívili ekofarmu s mini ZOO.

JARNÍ BESÍDKA: Pro své maminky děti nacvičily pohádky z Večerníčků. Ve vydařených kostýmech vystoupili Rumcajs s Mankou a Cipískem, opičáci Hup a Hop, Bob a Bobek – králíci z klobouku, Bolek a Lolek s tančícími indiány, Krakonoš z Krkonošských pohádek, Mach se Šebestovou, Křemílek a Vochomůrka a mnozí další. Nechybělo ani taneční vystoupení děvčat a závěrečná společná píseň. Děkujeme všem, kteří se na přípravě podíleli, i všem, kteří se na besídku ke Dni matek přišli podívat.

ČARODEJNICE: 28. dubna přišly děti do školy přestrojené za čarodějnice, čaroděje a různé další kouzelníky a jejich učně. Dopoledne se totiž vsí prošel jejich průvod. Na zahradě mateřské školy čekal na děti báječný program se spoustou tance, soutěží a zábavy. K obědu byly tradičně buřty a další dobroty. Všichni si spolu užili spoustu legrace a dostali též drobné dárky.

PLAVÁNÍ: I letos jezdí děti z druhé, třetí a první třídy do turnovského plaveckého bazénu, aby se zde naučily základy plavání. Učí se skákat, potápět, různé plavecké styly a hlavně nebát se vody a užít si plavání jako zábavu.

VÝSTAVA: Na půdě školy se minulý týden konala výstava o historii stravování a stolování od středověku až po osmdesátá léta minulého století. Pro děti základní a mateřské školy i veřejnost ji uspořádala vedoucí školní jídelny paní Iveta Šulcová.

VELIKONOCE: I na naší škole se chystáme na Velikonoce. Zdobili jsme klasické kraslice /vejdunky/ různými technikami- temperami, semínky, barevným pískem, bavlnkami i nálepkami. Posuďte sami, jak se dětem povedly.

VYNÁŠENÍ MORENY:: Po smrtné neděli, tedy v pondělí 14. 3. jsme společně s dětmi z MŠ vynesli Morenu /zimu/ ze vsi, aby mohlo její vládu převzít jaro. Za vsí jsme ji spálili.

MAŠKARNÍ BÁL: 15. února přišly děti do školy v maskách. Odpoledne se totiž konal maškarní bál. Do masek se převlékly i paní učitelky. Mohli jste zde vidět kovboje, kuchaře, volejbalistku, mušketýry, uklízečky, princezny, čarodějnice a mnohé další. Všichni si spolu užili spoustu legrace při tanci a různých soutěžích.

VYSVĚDČENÍ: I na naší škole se rozdávalo pololetní vysvědčení. Někteří žáčci ho dostali úplně poprvé. Mnozí byli se svými výsledky spokojeni, někteří se budou muset více snažit, aby uspěli v druhém pololetí lépe. Na všechny čekala odměna v podobě jednodenních prázdnin.

BRUSLENÍ V LIBERCI: I letos se někteří školáci přidali k dětem z MŠ a byli si s nimi v Liberci zabruslit, zacvičit a odpočinout v solné jeskyni. Nejvíc je ale lákalo bruslení.

VÁNOČNÍ BESÍDKA: Děkujeme všem, kdo přišel 16. 12. 2015 do kulturního domu v Pěnčíně. Konala se zde vánoční besídka zdejší mateřské a základní školy. Paní učitelky s dětmi připravily pěkná taneční, recitační i pěvecká vystoupení. Též s dětmi vyrobily spoustu drobností k prodeji na jarmarku.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA: 4.prosince přišli za dětmi do školy čert, Mikuláš a anděl. Za básničku nebo písničku dostal každý sladkou odměnu. Někteří zlobivci se báli, že si je čert odnese s sebou do pekla., ale i pro tentokrát mohli s příslibem, že se polepší, zůstat.

SPANÍ a DUŠIČKY: Letos byl pro tuto akci zvolen termín před podzimními prázdninami. Děti se kromě učení zabývaly i příjemnějšími činnostmi. Vyrobily si svíčky, sportovaly, soutěžily, vařily, nechyběla ani stezka odvahy. Jako překvapení jim byla k večeři dovezena pizza. 2. listopadu v podvečerních hodinách se od mateřské školy vydal početný lampionový průvod. Došel již tradičně na místní hřbitov, kde dospělí zapalovali svíčky na hrobech svých blízkých. Podzimní svátek Halloweenu si děti připomněly výzdobou školy.

DRAKIÁDA: I když obloha byla podmračená a příliš nefoukalo, drakiáda byla! Draci, malí i velcí, létali podle toho, jak moc jim jejich majitelé pomáhali. Nevadí, na čerstvém vzduchu nám bylo dobře a odměnu dostal každý. Doma vyrobeného draka tentokrát nikdo nepřinesl.

TURNAJ VE SNAJPRU a SVATOMARTINSKÝ TURNAJ V SÁLOVÉ KOPANÉ Zástupci naší školy se tradičně zúčastnili turnaje ve snajpru v Příšovicích. Bohužel se jim moc nedařilo a skončili na pátém místě ze šesti. Svatomartinský turnaj pořádala naše škola již pojedenácté. Letos se přihlásil rekordní počet týmů, a tak byly rozděleny na dvě skupiny, mladší a starší. Soupeřily mezi sebou týmy z Kobyl a Příšovic /po jednom týmu /, Svijanského Újezda , Radostína a Pěnčína / po dvou týmech /. Putovní pohár si odvezli starší žáci z Radostína, a protože vyhráli potřetí za sebou, pohár jim zůstane natrvalo.

PLAVÁNÍ: V uplynulých deseti týdnech jezdili žáci 1., 2. a 3. třídy do turnovského plaveckého bazénu, kde absolvovali kurz plavání. Za své úsilí byli odměněni „Mokrým vysvědčením“.

BĚH NADĚJE: 21. září se již po deváté konal na hřišti a okolí běh podporující boj proti rakovině Běh naděje. Účastníci si mohli zakoupit drobnosti, a tak přispět na dobrou věc. Svým sponzorským darem přispěla i pekárna Mikula. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a přispěli.

LOUČEŇ A ZOO CHLEBY: To jsou názvy míst, která jsme v září navštívili. V Loučni na zámku nás čekala příjemná paní průvodkyně s poutavým výkladem o historii zámku. Venku pak děti prozkoumaly řadu různorodých labyrintů a bludišť. V ZOO Chleby jsme pak viděli spoustu zvířat, a to domácích i exotických. Děti si zde mohly též prohlédnout modely zvířat již vyhynulých.